Malta 1°C | Kanárské ostrovy 0°C | Bulharsko 3°C | Švýcarsko °C | Kuba 12°C | Srí Lanka 23°C | Tunisko 10°C |

Počasí Kréta - Řecko

Aktuální počasí Kréta

Přehled je zobrazován online pro místo Heraklion.

V současnosti je v okolí města Heraklion naměřena teplota 16°C a je jasno. ( měření v 03.01. 22:00 místního času )

Aktuální teplotaPředešlá měření

16°C
Čas měření:
03.01. 22:00
Clear
17°C
Čas měření:
03.01. 20:00
Sunny
18°C
Čas měření:
03.01. 18:00
Sunny
18°C
Čas měření:
03.01. 16:00
Sunny
18°C
Čas měření:
03.01. 14:00

Teploty jsou uváděny v místních časech.

Zobrazte si detailní počasí v některé ze souvisejích oblastí:

Řecko (5°C) Korfu (6°C) Lefkada (-6°C) Zakynthos (°C) Thassos (3°C) Rhodos (0°C) Kos (22°C) Athény (5°C) ostrov Kefalonie (4°C) Kavala (0°C) Peloponés (-1°C) Parga (5°C) poloostrov Chalkidiki (1°C) Thessaloniki (13°C) Karystos (6°C)

Vývoj počasí Kréta

Graf zobrazuje stav teploty za poslední dny.

Předpověď počasí Kréta

V následující tabulce je zobrazena předpověď počasí pro některé nadcházející dny.

Dlouhodobá předpověď počasí Kréta

Predikce počasí v dlouhodobém výhledu nejsou bohužel tak spolehlivé a omezují se zpravidla jen na základní údaje o počasí (např. průměrná teplota). Velice obtížné je také stanovit pravděbodnost srážek v delším horizontu.

Při plánování dovolené dlouho dopředu je dobré vycházet z počasí zaznamenaného v minulých letech v dané lokalitě, popřípadě je možné využít těchto stránek.

Subtropické oceánské podnebí zajišťuje Krétě jedny z nejkrásnějších slunečních dnů v celé Evropě. Další dobrou zprávou také je, že léto tu trvá téměř půl roku. Slunečných dnů je každoročně na 300, sezóna začíná již na začátku května a končí až s příchodem září. Srážky zde spadnou zcela minimálně, a to už musíme hovořit o zimních měsících. Nejsušším měsícem je naopak srpen, ve kterém dosahují teploty k nejvyšším příčkám, 27°C - 29°C. Vyrovnávání tlaků mezi Afrikou a Balkánským poloostrovem způsobuje tzv. metle, jedná se o vlhký, osvěžující vítr, který vane přes celý ostrov a v parných dnech vám určitě přijde vhod.

Počasí na web

Vlastníte webové stránky nebo blog? Umístěte informace o počasí z této stránky na libovolné místo pro svoje návštěvníky.

Komentáře k místu

Pokud máte nějaký postřeh či otázku vztahující se k počasí Kréta, neváhejte ji vložit.

Přidat komentář+

Jméno:
Text *:
07.10. 2013 - Jirka
Nyní je na Krétě velmi hezké a příjemné počasí. Máme tam skoro celou rodinu a díky krásnému počasí které jim nedovoluje najít si čas nám zatelefonovat jim jen tiše závidíme. Nechápu proč je moře tak studené?