Austrálie 5°C | Kypr 13°C | Švédsko 2°C | Kanárské ostrovy 0°C | Nový Zéland 0°C | Tunisko 10°C | Bulharsko 3°C |

Počasí Řecko

Zobrazte si detailní počasí v některé ze souvisejích oblastí:

Korfu (6°C) Lefkada (-6°C) Zakynthos (°C) Thassos (3°C) Rhodos (0°C) Kos (22°C) Athény (5°C) Kréta (16°C) ostrov Kefalonie (4°C) Kavala (0°C) Peloponés (-1°C) Parga (5°C) poloostrov Chalkidiki (1°C) Thessaloniki (13°C) Karystos (6°C)

Vývoj počasí Řecko

Graf zobrazuje stav teploty za poslední dny.

Předpověď počasí Řecko

V následující tabulce je zobrazena předpověď počasí pro některé nadcházející dny.

Dlouhodobá předpověď počasí Řecko

Predikce počasí v dlouhodobém výhledu nejsou bohužel tak spolehlivé a omezují se zpravidla jen na základní údaje o počasí (např. průměrná teplota). Velice obtížné je také stanovit pravděbodnost srážek v delším horizontu.

Při plánování dovolené dlouho dopředu je dobré vycházet z počasí zaznamenaného v minulých letech v dané lokalitě, popřípadě je možné využít těchto stránek.

Oblast celého Řecka je typická středomořským podnebím, které by vás nemělo ničím neobvyklým překvapit. Těšte se na slunečná léta a mírné zimy. V letní sezóně dosahují teploty standardně ke 30°C, v nejjižnějších oblastech na Krétě či Kykladských ostrovech dosahuje rtuť až ke 40°C, a to díky horkým větrům vanoucím z Afriky. Severozápadní část Řecka je naopak nejdeštivější, avšak to vaši dovolenou postihne zpravidla jen na jeden jediný den. Pak se opět můžete radovat z jasné oblohy bez mráčku. Teplota vody se v sezóně pohybuje v příjemném rozmezí 22°C – 26°C.

Počasí na web

Vlastníte webové stránky nebo blog? Umístěte informace o počasí z této stránky na libovolné místo pro svoje návštěvníky.

Komentáře k místu

Pokud máte nějaký postřeh či otázku vztahující se k počasí Řecko, neváhejte ji vložit.

Přidat komentář+

Jméno:
Text *:
Zatím žádné komentáře.